Vůbec bych na začátku těhotenství neřekla, že vybrat správný kočárek bude taková výzva. Docházet mi to začlo už ve 14. týdnu, kdy jsme se s manželem šli podívat na brněnské výstaviště, kde právě probíhala výstava PRODÍTĚ. Šli jsme tam původně jenom omrknout kočár, který se nám líbil na internetu. Jenže při přímém osobním kontaktu jsme zjistili, že tenhle kočárek je prostě úplně na houby, co se týče kvality, materiálu a funkčnosti. A tak začalo naše pátrání po novém kočárku.

Přímo na veletrhu jsme obešli několik vystavujících firem a nakonec jsme se nadchli pro jeden kočár od polské značky. Až doma a po konzultaci s Kačí Smooth jsem pochopila, že tenhle kočárek také nebude to pravé ořechové a že vybrat kočár bude ještě těžší než jsem si myslela.

A tak jsme se jeden víkend vydali do prodejny Fun Baby v Modřicích, kde jsme si pořádně prohlédli kočárky od firem Bugaboo, Britax, Stokke a Joolz. Abych vše uvedla na pravou míru, rozhodně jsme nehledali ten nejdražší kočár, ba naopak. Celou dobu jsme usilovali o to najít dobrý kočár, který však bude svou cenou odpovídat kvalitě, nicméně 30 tisíc a více jsme za něj dávat spíše nechtěli, protože nám to zkrátka a jasně připadá zbytečné. Moje největší sympatie získal Joolz Day 2.

Další víkend jsme se vydali na návštěvu do brněnské prodejny Babycar, kde jsme si mohli prohlédnout a vyzkoušet kočárky značky Cybex a opět jsme se podívali na Joolz. Vedle kočárku od Joolz však stál kočár, který jsme ani na veletrhu, ani ve Fun Baby neviděli, a tak jsme se na něj zeptali paní prodavačky.

Paní prodavačka nám o něm vše pověděla, pak nám ukázala veškeré funkce a skladnost a my byli skoro rozhodnutí. Ano, tohle je ten kočárek, který chceme, problesklo hlavou oběma. No a pro který jsme se tedy rozhodli? 🙂

Rozhodli jsme se pro kočárek MIXX 2017 Suited od firmy NUNA. Tady jsou oficiální stránky, takže se na něj můžete podívat i tam. 🙂 NUNA je z Holandska a na trhu působí od roku 2007. Smyslem produktů od této firmy je to, aby usnadnily rodičům práci, ale zároveň aby byly bezpečné a komfortní pro děti. Produkty se pak vyznačují sníženou hmotností, stylovým designem, snadnou manipulací a pohodlím pro děti.

Nás o této firmě a kočárku MIXX 2017 Suited přesvědčilo několik faktorů. Je opravdu jednoduše ovladatelný. Jezdí se s ním lehce, skládání i rozkládání je o hodně jednodušší než třeba u Joolzu, povrch korbičky není na zip, ale na magnety, takže oddělání a přidělání je velmi rychlé, stříška se skládá také velmi jednoduše a rychle a stejně tak se zpátky natahuje. Polohování u sporťáku do 5 fází od sedu až po leh je také velmi jednoduché, dá se ovládat pomocí jedné ruky. Zapínání dítěte v sedačce sporťáku je pak pětibodové.

Skvělá je pak i brzda o kterou si nezničíte boty, protože na ni našlapujete celým chodidlem, stříška se dá po rozepnutí zipu ještě prodloužit a po stranách tohoto prodloužení je síťka, takže se dovnitř dostává vzduch a zároveň je dítě chráněno před sluníčkem či před škaredým počasím. Stříška pak také ukrývá síťku, která se dá natáhnout přes korbičku nebo sporťák proti hmyzu a sluníčku. Kočárek má také další vychytávky, jako jsou různé malé kapsičky jak u korbičky, tak u sporťáku na klíče či mobil. Sedadlo sporťáku je pak vyztužené, takže dítě nesedí jen v pevné látce, ale na pevném povrchu a látka u nožiček je lehce omyvatelná, takže nehrozí dlouhodobé ušpinění a zašlá špína. Košík je pak, jak můžete vidět na fotce uzavřený.

Kočárek je možný kombinovat s korbičkou, sporťákem (sedačku lze nastavit po i proti směru jízdy) a pak i s autosedačkou. Na tu jsou potřebu adaptéry, které jsou v ceně kočárku. Autosedačka součástí kočárku však není. Není tedy nutné kupovat originální autosedačku od NUNA, do adaptéru pasují autosedačky jiných firem, například BeSafe či Cybex. Kočár je vcelku lehký díky tomu, že je z hliníku. Rukojeť kočárku se vysunuje a je dostatečně dlouhá, takže je kočárek vhodný i pro vysoké lidi. (Já měřím něco přes 176 cm, můj manžel pak 195 cm) Madlo je pak potaženo kůží s ručním prošíváním a je velmi příjemné na dotek. Kola jsou pěnová, odpružená, vepředu menší s možností aretace a vzadu větší.

Co se mi pak také líbí je to, že pokud sundáváte korbičku, madlo je na stříšce, takže vám žádné madlo nezavazí při kontaktu s dítětem, jak je to právě u Joolzu a jiných kočárků. A až korbička doslouží, může se jednoduše složit a schovat pod postel, na skříň či do jiného nevysokého prostoru.

Má kočárek nějakou nevýhodu? Já přišla zatím jenom na jednu a to je barva. Tento kočárek se totiž nevyrábí v žádné jiné barvě než je právě tmavě šedá. Což mě trošku štve, protože jsem si přála světle šedou nebo prostě světlejší barvu, ale co se dá dělat. Dovnitř si dám růžovou dečku a bude. 🙂

Samozřejmě může mít i další chyby, které aktuálně nevidím, protože jsem jej vyzkoušela jen v prodejně a v terénu se vše ukáže a projeví, pro mě je ale tenhle kočárek vítězem a myslím si, že jeho cena je také příznivá. 🙂 Samozřejmě počítám s tím, že kočárek použijeme třeba ještě jednou. 🙂

Napište mi jaký máte vy kočárek a jak jste jej vybírali? Co bylo pro vás důležité? 🙂

promo-image