Nedávno jsem se setkala s touto větou: „Děti mě děsí“. Pokračovalo to v tom smyslu, že děti jsou hezké jen když se usmívají a jsou hodné, ale jakmile začnou plakat, je to prostě hrůza. 🙂 A to bych prostě nebyla já, kdybych se i o tomto tématu nerozepsala. 🙂

Už jsem v jednom článku zmiňovala, že když mi bylo 15, prohlašovala jsem, že já děti mít nikdy nebudu. Kolem mého 20. roku se můj názor začal pomalu měnit, ale i tak jsem se tomuto tématu spíše vyhýbala. Věděla jsem sice, že chci mít miminko celkem brzy, nicméně jsem cítila, že mám před sebou ještě relativně dost času a hlavně jsem měla tolik aktivit, především studium na vysoké škole, které se s malým pufíkem rozhodně neshodovaly. V roce 2014 jsme navíc s Jirkou jeli na Kryštofkemp do Mikulova a zážitek z tama mi taky myšlenky na miminko zrovna neurychlil. 🙂 Někdo nás měl upozornit, že Kryštofkemp je synonymem dětského tábora. Na této akci bylo neskutečné množství rodin s dětmi. Tuším, že děti byly totiž zdarma anebo měly zvýhodněné vstupné. My s Jirkou si tam jeli odpočinout a nasát festivalovou atmošku a místo toho jsme poslouchali dětský křik, pláč, smích a díky malým dětem ve vedlejším stanu jsme vstávali s lehkou kocovinkou už před 7 ráno, což je velmi kruté, když jdete spát po půlnoci. 😀 Musím se přiznat, že v tuto chvíli jsem si opět říkala, že já a děti, to asi nepůjde dohromady. 😀 Bavilo mě si prostě užívat život, aniž bych se musela starat o někoho dalšího a hlavně, poslouchat dětský pláč? To bylo opravdu dost děsné. 🙂

O další rok později jsem odstátnicovala a začala jsem pracovat ve své první práci. Moje první zaměstnání byl čistý sen! Byla to práce snů v online gastronomickém průvodci. Myslím, že to bylo až moc skvělé mít takovou boží práci ihned poté, co jsem úspěšně zakončila své studium. Tato práce mi vydržela pouze půl roku, protože brněnská pobočka této firmy k prosinci ukončila svou činnost v Brně, ale já si tenkrát myslela, že zde budu pracovat dlouho a myšlenky na miminko se opět někam vytratily. Má práce mě bavila natolik, že mít dítě bylo dost nepředstavitelné. Není se čemu divit, bylo mi necelých 24 a můj opravdový život právě začínal. Myšlenka na těhotenství a porod pro mne byla v tomto období dost mimo téma. Tenkrát bych na to prostě nebyla připravená. Nebyla bych na to připravena psychicky, ale ani fyzicky. Bavila mě moje práce, bavily mě mejdany, bavilo mě být dlouho do noci vzhůru, bavilo mě nepravidelné stravování, bavilo mě žít z minuty na minutu, prostě mě bavil život mladé holky, která nemá téměř žádné závazky.

Poté však přišla žádost o ruku, plánování svatby, konec mojí snové práce, poznávání kruté reality života, nová práce, ve které jsem byla spíše nešťastná, další práce, ve které jsem byla také nešťastná a nakonec přišla svatba. Už měsíc před svatbou jsme se s Jirkou začali doma bavit o tom, že by teď už možná byl ideální čas na miminko. Najednou to prostě přišlo samo, jednoduše jsem dozrála. Před oltářem jsem pak stála s malinkatým tajemstvím v břiše a cítila se dvojnásobně šťastná. Jednou z toho, že se vdávám a podruhé z toho, že budu maminka. Doufala jsem, že čekám holčičku, která se bude jmenovat Emma. Slovy asi nedokážu popsat to nadšení, že jsem těhotná. Cítila jsem se skvěle! Představa, že se stanu mámou byla tak úžasná! Užívala jsem si každý moment a přede mnou byla svatební cesta. Už první večer, kdy jsme měli zastávku v rakouském Grazu, jsem pochopila, že se děje něco neobvyklého. Další dny byly dost krušné, až jsem na těhotenském testu, který jsem si po 2 dnech udělala, zjistila, že z původních dvou čárek tam zbyla jen jedna. Bylo mi smutno. Seděla jsem tenkrát na záchodě, hlavu jsem svírala ve svých dlaních a plakala jsem. Asi bych se z toho docela složila, kdybych vedle sebe neměla optimistu Jirku a kdybychom si zrovna neužívali svatební cestu. Obojí mi pomohlo v tom, abych myslela pozitivně a abych se touto záležitostí nenechala zlomit. Chlácholila jsem se tím, že otěhotnět můžu, tak to prostě vyjde příště.

Po návratu ze svatební cesty domů se vše vrátilo do původních kolejí. Já začala hledat novou práci, protože v té, ve které jsem byla, jsem se necítila šťastná a s Jirkou jsme se snažili užívat si novomanželství. 🙂 V hlavě jsem myšlenky na těhotenství a miminko sice měla, na druhou stranu jsem si říkala, že to, co se mi stalo bylo prostě znamení toho, že dítě je teď špatný nápad, a tak jsem se začala věnovat své kariéře. Jenže pohovor, který se týkal práce, která by mě skutečně, ale opravdu skutečně bavila, mi nevyšel a vzhledem k tomu, že jsem nemohla najít jiné zaměstnání, co by mě mohlo naplňovat, se má touha po malém stvoření opět vrátila. A tak jsem v prosinci otěhotněla podruhé a dál to už znáte. 🙂 Narodila se mi princezna s nádherným jménem Natálie.

Tímto svým příběhem jsem prostě a jednoduše chtěla říct, všem holkám a ženám, které sice vědí, že by jednou chtěly miminko, ale teď je spíš tato myšlenka děsí, že je to naprosto v pořádku. Miminko je sice super, být mámou je ta nejkrásnější role na světě, avšak žena na to musí dozrát. Některé dozrají dříve, některé později a jiné vůbec. I to je v pořádku. Ne všechny jsme se narodily pro to, abychom byly mámami. Pokud si však v hloubi duše myslíte, že jednou matkou být chcete, nechte všemu čas a volný průběh. Upřímně si myslím, že není kam spěchat, pokud to člověk ještě necítí, nemá vhodné podmínky či ideálního partnera.  Pakliže máte spoustu aktivit, které vás aktuálně naplňují a víte, že chcete ještě něco stihnout, než vás na chvilku zabrzdí malý človíček, užívejte si to! Svět se s miminkem sice dost změní, ale je jen na vás, jak moc. Jedno vám však holky můžu říct jistě! Nikdy už nebudete mít tolik času, kolik ho máte máte jako bezdětné. Tak jej využijte naplno. 🙂 Jo a nebojte, ve chvíli, kdy budete mít svoje vlastní dítě, tak vám bude zaprvé připadat jako nejkrásnější a nejlepší na světě a zadruhé pro vás jeho křik nebude nesnesitelný jako je křik cizích dětí. 🙂 A když se na vás bezzubě usměje, tak mu odpustíte i to, že jste se v noci vůbec nevyspaly. 🙂 A ano, je to sice náročné, ale je to také neskutečně krásné!

Mějte se krásně a těším se zase příště. 🙂 Kačka

 

promo-image